>> Codeigniter Tabanlı Yeni İçerik Yönetim Sistemi ; Bancha

4 Mayıs 2012 Cuma

Codeigniter Tabanlı Yeni İçerik Yönetim Sistemi ; Bancha


Bancha, Codeigniter altyapısı ile oluşturlmuş basit bir yapıya sahip olan yeni bir içerik yönetim sistemidir.

Bancha japoncada yeşil çay anlamına geliyormuş.
Kullanımı gayet basit Codeigniter ile proje geliştirenler için bir örnek bir çalışma olarak oldukça faydalı bir kaynak olacağını düşünüyorum.

Resmi Site
http://www.getbancha.com/
Dokümanlar
http://docs.getbancha.com/
GitHub Kaynak
https://github.com/squallstar/bancha

Bancha Kullanan Siteler

http://www.squallstar.it
http://getbancha.com
http://www.mint-sugar.com

Bu İçeriğe Ulaşmak için Arama Motorlarında Şu Şekilde Arama Yapıyorlar :
Codeigniter Tabanlı Yeni İçerik Yönetim Sistemi ; Bancha,

5 Oğuz KOÇ: Codeigniter Tabanlı Yeni İçerik Yönetim Sistemi ; Bancha Bancha , Codeigniter altyapısı ile oluşturlmuş basit bir yapıya sahip olan yeni bir içerik yönetim sistemidir. Bancha japoncada yeşil çay a...

10 yorum:

 1. Teşekkürler gerçekten incelemeye değer bir betik. Hem codeigniter konusunu öğrenmek geliştirmek açısından hemde kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak için bu CMS incelenmeli.

  YanıtlaSil
 2. Glad to see Bancha here. :)
  Thanks for the post

  Nicholas - Bancha founder

  YanıtlaSil
 3. Kaliteli ve özgün paylaşımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim. Blogunuzu yakından takip ediyorum.

  YanıtlaSil
 4. Hey Dwayne,I've read and checked out Fuel frmoweark, but never actually got around to test it out. I thought it might be a little bit pre-mature compared to CodeIgniter. I mean, you can still do authentication and ORM in CodeIgniter right? Maybe I am also too much of a CI fan. Anyway, your website threetune isn't working by the way. I wanted to check it out.

  YanıtlaSil
 5. [...] http://www.oguzkoc.com.tr/codeigniter-tabanli-yeni-icerik-yonetim-sistemi/ [...]

  YanıtlaSil
 6. A further cmoemnt, if I may.I went a step further and used Doctrine to generate the model classes from an existing database. To do this I simply added Doctrine::generateModelsFromDb(APPPATH.'/models'); to a new action function in the Hello controller. And sure enough, lo and behold, when I ran hello/genmodels there were all my model classes (one for each table in my db) under application/models and application/models/generated However, at this point my project broke. Running the simple hello/world example threw up this error:Fatal error: Class BaseCategory' not found in C:\wamp\www\ci172\system\application\models\Category.php on line 14(One of my tables is called category.)After some searching around, and trial and error, I changed this line in application/plugins/doctrine/lib/Doctrine/Import/Builder.php:protected $_baseClassesDirectory = ; //was generated' beforeThis made the error go away and restored things back to normal, after I deleted and regenerated my model classes, obviously.Question is: did I go about this the right way, or was there a better way to solve this error?Thanks again.

  YanıtlaSil
 7. Oldukça yararlı. Bancha logosu ile de gayet keyif uyandırıyor.

  YanıtlaSil
 8. Merhaba ;
  Ben de bitirme projem olarak php ile içerik yönetim sistemi tarzı bir uygulama yapmaya çalışıyorum..Bu konuda yardımcı olabilir misiniz Neler önerirsiniz?

  YanıtlaSil

< >